SPRZĄTANIE BIURA RAZ W TYGODNIU – CZY TO WYSTARCZY?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Biuro lśniące czystością jest “wizytówką” firmy. Zatem dbałość o stan czystości jest ważnym czynnikiem wpływającym na opinię danej firmy.   Ponieważ w większości przypadków biura korzystają z usług firm sprzątających, rodzi się pytanie, czy sprzątanie biura raz w tygodniu będzie wystarczającą częstotliwością?

Sprzątanie biura raz w tygodniu- czy to wystarczy?  

Częstotliwość prac porządkowych uzależniona jest przede wszystkim od branży, w jakiej działa biuro, dziennej ilości odwiedzających interesantów i kontrahentów. Do czynników wpływających na seryjność prac porządkowych należą także:

  •  wielkość biura, 
  • liczba pomieszczeń
  •  oraz ilość pracowników.  

I ostatnim elementem, który decyduje o częstotliwości prac porządkowych, są ustalenia z pracownikami. Dotyczące ich wkładu osobistego w utrzymanie czystości stanowisk pracy, pomieszczenia kuchennego oraz toalet. Są to bowiem wnętrza, które ewidentnie wymagają codziennego sprzątania. Nie tylko ze względów wizualnych, ale przede wszystkim z uwagi na higienę.    

Sprzątanie biura raz w tygodniu- czy to wystarczy? Podział obowiązków decydujący.  

Sprzątanie pomieszczeń biurowych raz w tygodniu przez profesjonalny serwis sprzątający jest dopuszczalną częstotliwością tylko i wyłącznie przy zaangażowaniu pracowników. Oznacza to, że cotygodniowe sprzątanie biura sprawdzi się tylko wówczas, gdy pracownicy biura przejmą odpowiedzialność za obowiązki wymagające codziennego sprzątania. Takie jak codzienne opróżnianie koszy, sprzątanie stanowisk pracy, pomieszczeń socjalnych i toalet.  

Przy braku zgody pracowników na obciążenie dodatkowymi obowiązkami serwis sprzątający stanowczo powinien sprzątać wymienione elementy biura codziennie.